Oya Modeli Örnekleri

Merhaba değerli Www.KadinAsk.Com takipçileri. Oya Modelleri örneklerimizle yine sizlerleyiz.Birbirinden güzel oya modeli işlerini paylaşmaya devam ediyoruz.

Yazma kenarı oya modelleri ve iğne işi oya örnekleri bütün ev hanımlarımızın ilgisine çekmektedir. Bunun en önemli nedeni, iğne işi oyaların kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olmasıdır.Oya modelleri kültürümüzde kült  bir kalıptır.geçmişten gelecege Annelerimizden  kızlarına nesiller boyunca gösterilerek  aktarılmaktadır.

 

Geleneksel Türk kültüründe yazmaların yeri ve önemi çok fazladır. Bu nedenle ev hanımlarımız oya modelleri üzerinde titizlikle durmaktadır. Yazmalarının kenarlarına iğne oyası modellerini ince ince nakşederler.Ellerinden gönüllerinde geçen sevgi ve aşk birikintilerini el işlerine aktarırlar.

Oya modelleri her genç kızın çeyizinde mutalaka iğne oyası yazma modelleri ve iğne oyası örnekleri bulunmaktadır. İğne oyalarının nesilden nesile bu şekilde aktarılmakta kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olmaya devam etmektedir devam edecegi de malumunuzdur. Oya Örneklerini www.kadinask.com sitemizde  özenle seçtiğimiz yazma kenarı oya modellerine ve iğne işi oya örneklerine yer verdik. Begenilerinizi yorum yaparak paylaşırsanız seviniriz.

Bizleri takipte kalın. esen kalın..

Yorum Yap