En Popüler Aylık Diyet Listeleri

Aylık diyet programları hazırlanırken haftada yarım ve 1 kilo kaybı olcak şekilde programlar düzenlenmlidir. Örneğin gün de 600 kalori azaltılması ile bir haftada yarm kilo vereceksiniz.

Aylık diyet listeleri hazırlanırken en az 3 er tane ana ve ara öğün olmak üzere 6 öğüne göre düzenlenmeli ve bol suya yer verilmeli. Kilo kaybı için beslenme programınız 1200 kaloriden az olmamalıdır. Aylık diyet listelerinde en az 2-3 litre suya , 20-25 gram posa içeren lifli gıdalara yer verilmelidir.

Öğünlere salata ve çorba ile başlanılmalı ve kırmızı et yerine tavuk veya balık eti tercih edilmelidir. Diyet listesinde Kırmızı eti tercih ediyorsanız da yağlarından temizleyerek tüketmelisiniz. Et yerine daha çok sabze ve tahıla yer verilmelidir. Yemekler küçük porsiyonlara göre ayarlanmalı ve aşırıya kaçmamalıdır.

Günde 4-6 öğüne yer vererek gereğinden fazla ve kaçamak yemeklere son vermelisiniz.

Yapacağınız diyet listesinin yanında spor aktivitelerinede yer vermelisiniz. Kısa mesafelerde taşıta binmek yerine yürümeyi , asansör yerine merdiven çıkmayı tercih etmelisiniz. Kesinlikle öğüt atlamadan ve spor ile diyet uyumuna ayak uydurmalısınız.

Aylık Basit Diyetler

Özellikle bayanların korkulu kabusu haline gelen fazla kilolardan kurtulmak için bahsedeceğim öneriler ile çok Aylık basit diyetler uygulayabilirsiniz….

 

  • Öncelik olarak elinizdeki abur cuburu bir kenara koyun ve bol bol su tüketemeye çalışın. İştahınızı yatıştırmanın en etkili yolu elinizdeki 1 bardak sudur.
  • Buzdolaplarınızı iştahınızı arttırcak gıdalardan uzak tutun. Kalorisi düşük , diyet programınıza uygun ürünlere yer verin , yasak ürünleri kesinlikle buzdolabınızda tutmayın!!!!
  • Kilo verdiğiniz zaman giyebleceğniz kıyafetlere odaklanın ve kendiniz kilo vermek konusunda teşvik edici şeylere yönelin.
  • Uykunuzu yeterince almamanız durumunda enerjiniz düşecektir ve bu enerjiyi dengelemk için yemek yemeniz gerekir. Sakın buna izin vermeyin , kilo vermek için düzenli uyuyun!
  • Kahvaltı öğününü kesinlikle atlamayın!
  • Geceleri acıktığınızda mutfağın kapısından geri dönün.
  • İçinizdeki yemek yemen konusundaki düşünceleri olan şeytanı öldürün!
  • Yeşil çay içmeyi unutmayın. Çünkü basit diyet listesinde gün içinde içilen yeşil çay yakılan yağ oranını arttırmaktadır.
  • Yediğiniz yemeği zevkle yiyin , televiyon karşısında ya da başka işle uğraşırken yemek yemeğin. Yediğiniz yemeğin farkında olarak , tadına varın!!!

Yorum Yap