Çok Farklı Oya Modelleri

Farklı Oya Modelleri

Çok farklı oya modelleri bayanlar tarafından her zaman tercih edilen ve ilgisini çeken bir yapıda olmaktadır. Hem çeyizler içinde hem de günlük kullanım için oldukça önemli bir yeri olan bu oyaların yazmalar ile iyi bir şekilde uyum sağlaması onlar için oldukça önemli olmasından dolayı binlerce farklı seçenekleri yerini almaktadır. Farklı iğne oyası modelleri ise bayanlar tarafından son yıllar içinde en çok tercih edilen seçenekler arasında yerini almaktadır. Duruşu ile bakan herkesin dikkatlerini üzerine çekerken uzun bir süre bozulmadan kalmasından kaynaklı olarak kullanımı en çok tercih edilen alternatif olmaktadır.

Farklı Oya Modelleri Nasıl Yapılır?

Bayanlar tarafından vazgeçilmez yapıda olan bu oya modelleri birçok farklı yapıda örülür. Bunlar;

  • Alışıla gelmiş bir şekilde bayanlar arasında en çok tercih edilen ve örülüşü en kolay model olarak tığ ile yapılanlar gelmektedir. Bunların da kendi arasında binlerce farklı seçenekleri yer almasından dolayı her kesimden bayanların kendilerine uygun olan modelleri bulmasına olanak sağlanır.
  • Geçmişten günümüze kadar uzanan, yapımı bir hayli zor olsa bile duruşu ile kendini belli eden iğne oyaları çeyizlerde ve her kadında mutlaka bulunur.
  • Kasnak oya modelleri yapımı bir hayli kolay olmasıyla dikkatleri çekerken duruşuyla da ayrı bir yere sahip olmaktadır. Kasnaklara daha çok altı ya da yedi adet zincir atmak ve etrafına dolgu yapmak ile üretilen bu oyalar uzun yıllar boyu modasını korumaktadır.

En Kolay Farklı Oya Modelleri

Bayanlar tarafından bir oya modeli ile ne kadar gösterişli olsun isteniyorsa bir yandan da yapımı o kadar kolay olsun istenir. Bu yüzden en çok tercih edilen dolgulu oya modelleri hem yapımı kolay olmaktadır. Hem de adeta zincirlerin, zürafaların ya da dolguların bir araya gelmesi ile oluşan modeller olmaktadır.

One Response - Add Comment

Yorum Yap